O grze

Gra Life is Feudal (PC)Life is Feudal reklamowany jest jako „hardcore medieval sandbox” i po przegraniu na wersji Alpha 3 miesięcy można śmiało powiedzieć, że gra właśnie taka będzie. Połączenie kilku systemów ze znanych klasyków w oprawie czystego średniowiecza. Tutaj nie przyjdzie Ci ścierać się ze smokami, goblinami czy niczego nie przypominającymi stworami bawiąc się w PvE, a z masą graczy którzy poświęcą wiele, aby zagrabić sobie kawał terenu, który na chwilę obecną uważasz za swoje „Królestwo”.

Mechanika walki podobna jest w grach takich jak „Mount and Blade”, gdzie machasz bronią używając ruchów myszki i fizyki samej gry. Jeśli zginiesz ponosisz tego konsekwencje. To kolejny plus jaki przyciąga graczy lubiących grę na wyższym poziomie. Ginąc tracisz troszkę swoich skill pointów, które będziesz musiał w dalszej grze znowu wytrenować. Tracisz również absolutnie wszystko co miałeś przy sobie łącznie ze zbroją i bronią, którą wraz z towarzyszami broni zrobiłeś w przeszłości. Tutaj zastanowisz się dwa razy zanim z kimś zadrzesz i przeliczysz szansę, a nie będziesz łupać bezmyślnie jak w innych grach MMO wiedząc, że i tak odrodzisz się by ginąć głupio bez końca robiąc z gry „dzień świstaka”. Świat oczywiście to open PvP sandox gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Samo skillowanie to model identyczny jak w grze Ultima Online. Pewne atrybuty wzrastają wraz z wykonywaniem danych czynności, podczas gdy inne możemy w każdej chwili obniżyć na koszt przez nas wybranych, aby ostatecznie zmieścić się w skill capie 600pkt.

Dodatkowy potężny atut dzięki któremu ta gra jest DŁUGO TERMINOWA gdzie nigdy nie skończy się cel bo zawsze będzie można zrobić coś jeszcze to opcja budowania. Mamy możliwość ingerowania w teren dowolnie jak powiedzmy w Minecrafcie oraz budowania palisad, murów, potężnych castle walli, domów które posłużą nam za spawn, wiele użytecznych budowli bez których ekonomia i gospodarka danej gildii będzie po prostu nie możliwa. Pamiętajcie, że każdą budowlę, inne gildie będą mogły Wam zniszczyć maszynami oblężniczymi. Ostatni z najważniejszych atutów dla graczy lubiących wyzwania to charakter gry teamplayowy. Cały crafting zazębia się między sobą, a Ty sam nie możesz mieć wszystkiego. Taki układ sprawia, że gracze są od siebie zależni i żeby wybudować przykładowo jakąś fortecę, nawet zielarz będzie bardzo cenny w gildii.

Gra obecnie ma status Alphy, a prognozowana pełna wersja targetuje w połowę 2015r.

Niżej kilka ciekawostek na temat pełnej wersji:
– Guild vs Guild PvP
– open PvP i full loot (zabijasz bierzesz all)
– polityka (statusy war/peace między gildiami)
– dowolne kształtowanie terenu i budowanie
– +10,000 graczy online na serwerze (plan ostateczny NO LIMIT)
– 450km2 świat (plan osteteczny NO LIMIT – generowanie świata na bieżąco)
– claimowanie terenu
– burzenie miast maszynami oblężniczymi

Duży atut dla nas to brak jako takiego end game w LiFie. Tu jak w większości gier MMO po osiągnięciu max levelu i sprzętu nie będziesz robić w kółko tego samego przez kolejnych kilka lat. Tu zawsze możesz się mocniej rozbudować, podbić czyjeś tereny i kreować świat z innymi graczami!

Strona gry: http://lifeisfeudal.com
Strona serwera: http://exilus.pl
Gramy na polskim serwerze: [PL].::EXILUS::.

PROMO TRAILER:

INFORMACJE OD DEVELOPERA (październik 2014r.)

PREZENTACJA DEVELOPERA (2013r.):

SCREENY:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
Więcej informacji na teamspeaku od graczy w dziale LiF’a